اخذ مجوز برگزاری سمینار و همایش

26 دیدگاه
اخذ مجوز برگزاری سمینار و همایش

این روزها با هدف اشاعه بیشتر دانش، افراد زیادی به دنبال دریافت مشاوره اخذ مجوز موسسه با موضوع برگزاری سمینارها و همایش‌های تخصصی هستند. زیرا با برگزاری سمینارها و همایش‌ها می‌توان گامی موثر در توسعه جامعه علمی برداشت. برگزاری همایش و سمینار بستر مناسبی را برای ایجاد ارتباطی مستقیم بین جامعه علمی، رد و بدل شدن تجربیات، شکل‌گیری فعالیت‌های کاربردی و جمعی، انتشار یافته‌های تازه علمی و… فراهم می‌کند.

آشنایی با اهداف برگزاری سمینار و همایش

به طور کلی همایش‌ها بر پایه تبادل اطلاعات شکل گرفته‌اند. به این ترتیب افراد می‌توانند در حوزه‌های مختلف علمی و پژوهشی اطلاعات تازه‌ای کسب کنند و در ادامه این اطلاعات را با توجه به نیاز و واکنش‌های جامعه مورد بررسی قرار دهند. یکی از اهداف این مراسم بررسی موضوعات علمی و پژوهشی با هدف ایجاد تحولات گسترده در جامعه است.

روند کار در شکل‌گیری همایش‌ها به این ترتیب است که با شروع فراخوان افرادی که به موضوع همایش علاقه دارند و یا در آن حوزه سابقه مطالعه، تحقیق و پژوهش دارند، آمادگی خود را اعلام می‌کنند. در ادامه لازم است تا مقالات تهیه شده و دستاوردهای خود را عرضه کنند، البته این پایان راه نیست! پس از ارائه دستاوردهای علمی – پژوهشی چالش‌های ذهنی تازه‌ای برای حاضرین در همایش به وجود می‌آید که این موضوع، خود زمینه‌ساز پیشرفت‌های بیشتر است.

در نتیجه میتوان گفت این همایش‌ها تاثیر به‌سزایی بر پیشرفت جامعه دارد. زیرا با به تکاپو انداختن افراد جامعه، فرهنگ تبادل اندیشه‌ها گسترش پیدا می‌کند.

البته ناگفته نماند که گاهی از اوقات همایش‌ها و سمینارها از کیفیت مطلوب به دور هستند. برای اینکه این مراسم با بهترین نتیجه همراه شوند، باید از چارچوب خاصی پیروی کرد. در صورتی که همایش‌ها در راستای سیاست‌گذاری‌های صحیح پیاده‌سازی شود، سطح کیفی و کمی مراسم مورد تایید خواهد بود.

با برگزاری سمینار و همایش تخصصی میتوان روحیه جستجوگری و تحقیق را در وجود علاقمندان بیدارتر کرد و به این ترتیب نقشی موثر در جهش و توسعه در حوزه علمی-پژوهشی داشت.

نحوه اخذ مجوز برگزاری سمینار و همایش

انواع همایش

از آنجایی که برگزاری سمینار و همایش با سیاست‌گذاری‌های درست کار ساده‌ای نیست، باید از افراد متخصص این حوزه کمک گرفته شود. این روزها موسسات مرتبط وظیفه برگزاری این مراسم را بر عهده دارند، به طوری که با مطلوب‌ترین نتیجه همراه باشد.

موسسات برگزاری سمینارها و همایش‌های تخصصی این مراسم‌ها را از لحاظ گستردگی و موضوع به انواع مختلف تقسیم می‌کنند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

دسته‌بندی همایش‌ها با توجه به گستردگی

 • همایش ملی
 • همایش منطقه‌ای
 • همایش بین المللی
 • همایش سازمانی
 • همایش محلی
 • همایش درون گروهی

دسته‌بندی همایش‌ها با توجه به موضوع

 • همایش تخصصی
 • همایش نیمه تخصصی
 • همایش عمومی

اخذ مجوز موسسه برگزاری سمینار و همایش‌

به منظور برپایی همایش‌ها باید طبق رویه‌ای مشخص پیش رفت در ایران یک ارگان رسمی مرجع صدور پروانه فعالیت با موضوع برگزاری سمینار و همایش است که برای اخذ این مجوز مراحل اداری لازم را باید به ترتیب طی نمود و شرایط خاصی برای موسسین متقاضی این مجوز به همراه سابقه کاری پیش‌بینی شده است.

از آنجایی که این کار به صرف زمان و انرژی زیادی نیاز دارد، پیشنهاد می‌شود تا در ابتدای راه از افراد باتجربه این حوزه کمک گرفته شود. به این ترتیب می‌توان امیدوار بود که در ازای صرف وقت و سرمایه، نتیجه مطلوبی به دست خواهد آمد.

به همین دلیل در سال‌های اخیر افراد باتجربه موسساتی با هدف برگزاری سمینارها و همایش‌های تخصصی را تاسیس کرده‌اند. البته برای تاسیس این موسسات نیز باید از شروط و قوانین متعددی تبعیت کرد.

این روزها موسساتی با هدف برگزاری سمینار و همایش‌های تخصصی شکل گرفته‌اند تا با تخصص خود دشواری‌های فرآیندهای برگزاری این قبیل از مراسم‌ها را مدیریت کنند.

اخذ مجوز برگزاری سمینار و همایش با مشاورین اندیشه آسیا

اخذ مجوز موسسه برگزاری سمینار و همایش‌های تخصصی همراه با اندیشه آسیا

موسسات فعال در حوزه برگزاری سمینار و همایش‌های تخصصی زیرشاخه‌ای از موسسات چند منظوره به حساب می‌آیند. معرفی هیئت موسس، ارائه مدارک هویتی و سوء پیشینه افراد معرفی شده برای هیئت موسس، برخورداری از امکانات کافی، ارائه اسناد و مدارک ثبت درخواست و… بخشی از اقدامات اولیه برای اخذ این مجوز محسوب می‌شوند.

کارشناسان مجموعه مشاورین اندیشه آسیا به علاقمندان متقاضیان تاسیس موسسه کمک می‌کنند تا تمامی اقدامات لازم را به راحتی طی کنند تا در نهایت نتیجه مطلوب حاصل شود. مشاورین اندیشه آسیا به مدیران موسسه برگزاری سمینار و همایش در بخش‌های اخذ مجوز، جذب دبیران علمی، تامین مکان برگزاری همایش، ارائه فراخوان، انجام تبلیغات گسترده و هدفمند و… کمک می‌کنند.

افرادی که قصد کسب اطلاعات تازه در خصوص دریافت مشاوره اخذ مجوز موسسه با موضوع برگزاری سمینارها و همایش‌های تخصصی را دارند می‌توانند با شماره تلفن 88906532-021 تماس بگیرند و از نظرات کارشناسان این مجموعه استفاده کنند.

26 پاسخ به “اخذ مجوز برگزاری سمینار و همایش”

 1. علیزاده گفت:

  سلام چه مدارک و شرایطی برای گرفتن این مجوز لازمه؟

 2. داوود رحیمی گفت:

  سلام،
  برای گرفتن مجوز از چه ارگانی باید اقدام کرد؟

 3. رفیع زاده گفت:

  آیا این مجوز برای همه نوع همایش و سمیناری میباشد؟

 4. حبیب گفت:

  سلاام اگر شخصی سوء پیشینه داشته باشد میتواند برای گرفتن مجوز این موسسه اقدام کند؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای اخذ این مجوز نیاز به داشتن شرایط عمومی و اختصاصی می‌باشد که داشتن گواهی عدم سوءپیشینه نیز یکی از این شرایط می‌باشد.

 5. عسگری گفت:

  درود
  با تشکر از مطالب ارزشمندتون
  سوالم اینه که :
  چه مدرک تحصیلی و سابقه کاری برای گرفتن مجوز نیازه؟

 6. آیدا محمدی زاده گفت:

  سلام روز بخیر
  برای اخذ این مجوز چه مدارکی نیاز میباشد؟لطفا راهنمایی کنید.

 7. محمدمهدی گفت:

  درود بر شما
  وقتتون بخیر
  برای گرفتن مجوز موسسه برگزاری همایش در شیراز باید چه مراحلی طی شود و چه شرایطی نیاز دارد؟
  سپاس از پاسخگویی

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم اخذ مجوز برگزاری سمینار و همایش دارای شرایط عمومی یکسان در سراسر استان‌ها و دارای شرایط اختصاصی مخصوص به هر استان می‌باشد، برای اطلاع از شرایط اختصاصی اخذ این مجوز به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر شیراز مراجعه فرمایید.

 8. آقای نیکو گفت:

  سلام
  جهت اخذ مجوز اماکن برای برگزاری همایش باید به کجا مرجعه کنم؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 9. پندار گفت:

  سلام لطفا راهنمایی بفرمایید متن نامه درخواست مجوز برگزاری همایش باید چگونه نوشته بشه؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 10. حسین گفت:

  سلام مجوز برگزاری همایش چه شرایطی داره گرفتنش؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 11. آقای فاطمی گفت:

  سلام اوقات بخیر
  مراحل اخذ مجوز برگزاری همایش چه میباشد؟ اول باید به کجا مراجعه کنیم؟ چه شرایطی داره؟ مدارک چی لازمه و …

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 12. علی پور گفت:

  من میخواستم برای مجوز برگزاری همایش اخذ کنم، باید چکاری رو انحام بدم /؟ به کجا مراجعه کنم؟ چه سازمانی؟ و اینکه میخوام در شهرستان برگزار بشه باید به مرکز استان بروم؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 13. ساسان گفت:

  موارد لازم برای اخذ مجوز برگزاری همایش چی هست؟
  ممنون

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *