ثبت موسسه آموزشی مجازی

16 دیدگاه

تاسیس آموزشگاه مجازی در عصر حاضر یک ماجراجویی هیجان‌انگیز است چون هر ساله تعداد بیشتری از افراد به یادگیری مهارت‌های مختلف به صورت آنلاین علاقمند می‌شوند و به همین خاطر فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش مجازی و کسب درآمد از آن فراهم شده است.

اما نحوه انتقال این دانش به دیگران خود یک مهارت است مهارت انتقال دانش هدیه‌ای شگفت‌انگیز است که برای اهدای آن به دیگران باید از بهترین بسته‌بندی استفاده کرد. در عصر حاضر با تاسیس آموزشگاه مجازی به زیبایی هر چه تمام‌تر می‌‌توانید دانش و مهارت‌های خود را به دیگران انتقال دهید.

مراحل راه‌اندازی آموزشگاه آنلاین

چگونه یک آموزشگاه آنلاین با درآمد رویایی تاسیس کنیم؟

تاسیس آموزشگاه آنلاین و ارائه آموزش مجازی به دیگران نسبت به تأسیس یک آموزشگاه حضوری، شاید به سرمایه و امکانات زیادی احتیاج نداشته باشد اما برای موفقیت در این عرصه و دستیابی به درآمد پایدار یک سری نکات مهم و اساسی وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد تا آموزشگاه مجازی شما یه یکی از برندهای آموزشی در این حیطه تبدیل گردد.

راه اندازی آموزشگاه مجازی

در ادامه چند قدم اساسی برای مجوز آموزشگاه آنلاین را با هم مرور می‌کنیم (در خصوص ثبت موسسه آموزشی)

 1. اخذ مجوز آموزشگاه آنلاین: بسیاری از متقاضیان تاسیس آموزشگاه آنلاین و اخذ پروانه تاسیس آموزشگاه آنلاین هرچه تحقیق می‌کنند و در اینترنت جستجو می‌کنند، درباره مجوز فعالیت آموزشگاه آنلاین و یا مجوز آموزشگاه مجازی چیزی نمی‌یابند واقعیت این است که به صورت اختصاصی برای یک آموزشگاه آنلاین در ایران مجوز خاصی تعریف نشده است. بسیاری از متقاضیان تاسیس آموزشگاه آنلاین (به عنوان مثال تاسیس آموزشگاه آنلاین موسیقی – تاسیس آموزشگاه آنلاین زبان‌های خارجی – تاسیس آموزشگاه آنلاین تقویتی و کنکور – تاسیس آموزشگاه آنلاین خلاقیت و پرورش استعداد و سرگرمی – تاسیس آموزشگاه آنلاین هنری –تاسیس آموزشگاه آنلاین در حوزه تحصیلات تکمیلی و عناوین دیگر) واقعا نمی‌دانند جهت اخذ مجوز به کدام مرجع ذیصلاح باید مراجعه نمایند نکته جالب اینجاست که بسیاری از متقاضیان تاسیس آموزشگاه آنلاین حتی نمی‌دانند که برای این کار یعنی آموزش مجازی نیاز به مجوز فعالیت دارند و عنوان می‌کنند که برای آموزش مجازی نیاز به هیچ نوع مجوز فعالیتی نیست! متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که برای شروع هر فعالیت آموزشی در ایران اعم از حضوری یا مجازی نیاز به اخذ مجوز فعالیت می‌باشد و در صورت شروع فعالیت آموزشی مجازی بدون اخذ پروانه متناسب با نوع فعالیت آموزشی مشمول قوانین موسسات آموزشی غیرمجاز ارگان آموزشی ذیربط خواهید شد و از فعالیت آموزشی (حتی مجازی) شما جلوگیری خواهد شد. حال سوال اینجاست با توجه به اینکه مرجع خاصی جهت صدور مجوز آموزشگاه مجازی وجود ندارد برای شروع تاسیس آموزشگاه آنلاین چه نوع مجوزی و از کدام مرجع ذیصلاح باید اخذ کرد؟
 2. تعیین نام و برند آموزشگاه مجازی: برای شروع این کار باید ابتدا یک سایت و صفحه اینترنتی برای آموزشگاه مجازی خود طراحی کنید. از آنجا که صفحه اصلی هر سایت اولین قسمت از سایت است که مخاطبین با آن روبرو می‌شوند بنابراین باید توجه ویژه‌ای به آن داشت. برای آموزشگاه خود نشان (لوگو) مخصوص، ترکیب رنگ‌های خاص و قلم مخصوص انتخاب کنید. قالب سایت خود را متناسب با محتوایی که قصد ارائه دارید انتخاب کرده و ظاهر سایت خود را تعیین کنید و صفحات لازم و دسته‌بندی‌های مورد نیاز برای دسترسی به قسمت‌های مختلف را ایجاد نمایید. برای اخذ نماد اعتماد الکترونیک سایت موسسه هم می‌توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.
 3. نوع آموزش مجازی خود را تعریف کنید: تمام آنچه که شما برای تاسیس آموزشگاه مجازی خود نیاز دارید یافتن ایده‌ای جدید و جذاب برای یک دوره آموزشی و سپس کار بر روی آن ایده برای ایجاد محتوای جذاب است. ایجاد محتوای مربوط به موضوع دوره‌های آموزشی شما نیاز به تعیین اهداف یادگیری و سپس ایجاد رئوس مطالب درسی دارد که به روند یادگیری افراد کمک می‌کند.
 4. ایجاد طرح کلی دوره: برای ایجاد طرح کلی دوره، باید برنامه درسی دوره را به مباحث اصلی و زیرموضوعات تقسیم کنید. بخش‌های دوره را با توجه به میزان دشواری، یک رویکرد آموزشی خاص یا هر مقوله دیگری که ترجیح می‌دهید، تقسیم‌بندی کنید.
  این کار به ایده‌پردازی در مورد چگونگی آموزش موضوع مورد نظر و بررسی فعالیت‌های مشابه شما توسط دیگران در موضوعات مرتبط کمک می‌کند.
 5. انتخاب روش آموزش مجازی: یکی از مهم‌ترین اصول موفقیت آموزشگاه آنلاین تعیین روش آموزش مطالب به فراگیران است.
  این کار، نوع محتوا و فعالیت‌ها و همچنین قالب کل آموزشگاه مجازی شما را مشخص می‌کند. به یاد داشته باشید که یادگیری در بستر یک فضای اجتماعی است که بهترین نتیجه حاصل می‌شود و این یکی از ارکان تأسیس آموزشگاه آنلاین موفق است. یادگیری و آموزش مجازی در یک اکوسیستم یا فضای اجتماعی که بخشی از وب‌سایت شماست، تعاملات مختلفی را به وجود می‌آورد که کیفیت آموزش و یادگیری فراگیران را ارتقاء می‌بخشد. فعالیت‌هایی مانند مطالعه گروهی و ارائه بازخورد یادگیری از طریق پیامک – ایمیل و شبکه‌های اجتماعی از این دست تعاملات هستند.
 6. اولین دوره آموزشی خود را بارگذاری کنید: حال نوبت به آن رسیده است که مطالب آموزشی خود را که در قالب فایل متنی، تصویری یا ویدئویی آماده کرده‌اید در آموزشگاه مجازی خود بارگذاری کنید. سعی کنید برای بارگذاری و ارائه آموزش‌های خود یک برنامه زمانی و تقویم آموزشی طراحی کنید و بر اساس این برنامه در موعد مقرر آموزش‌های مربوطه را بارگذاری کنید تا فراگیران به موقع محتواهای آموزشی مورد نیاز خود را دریافت کنند.

گام‌های ذکر شده در این مطلب اقدامات اولیه لازم برای تأسیس آموزشگاه مجازی یا راه اندازی مدرسه آنلاین می‌باشد و بدون شک بسیاری از اقدامات دیگر نیاز است تا بتوانید مخاطبان را جذب آموزشگاه مجازی خود کنید تا از آموزش‌های شما برای افزایش مهارت‌های خود استفاده کنند. بدون شک هر چقدر تعداد مخاطبان آموزشگاه شما بیشتر باشد درآمد بیشتری از آن کسب خواهید کرد. یکی از عوامل برای افزایش مخاطب استفاده از شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی است.

ذکر یک نکته حائز اهمیت است که هرچند راه‌اندازی آموزشگاه آنلاین نیاز به فضای فیزیکی ندارد اما تمام گام‌های ذکر شده بعد از اصلی‌ترین گام یعنی اخذ مجوز فعالیت آموزشگاه آنلاین قابل انجام است. مؤسسه مشاورین اندیشه آسیا به‌ عنوان یک مشاور امین و معتبر در زمینه تأسیس آموزشگاه آنلاین است که به وسیله کارشناسان و مشاورین مجرب خود راه‌اندازی آموزشگاه مجازی شما را از آغاز فرآیند تا پایان همراهی می‌کند و در هر مرحله بهترین مشاوره و خدمات را به شما ارائه خواهد داد تا بتوانید در کمترین زمان ممکن پروانه تاسیس آموزشگاه آنلاین خود را اخذ نمایید. رویای شما به واقعیت تبدیل می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با نحوه اخذ و تاسیس آموزشگاه آنلاین، یا دریافت مشاوره با شماره تلفن 88906532-021 تماس حاصل فرمایید.

Array

16 پاسخ به “ثبت موسسه آموزشی مجازی”

 1. فاطمه گفت:

  سلام
  مطلب مفیدی بود..
  فقط اینکه من برای تاسیس یک آموزشگاه آنلاین چند منظوره( زبان، نقاشی، موسیقی و..) از کجا و چطوری باید مجوز بگیرم؟؟
  و اینکه چطوری برای هنرجو ها مدرک صادر کنم؟
  چطوری مدرک آموزشگاهم رو معتبر کنم؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 2. م گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیا میشه آموزش آنلاین توی فضای مجازی باشه

 3. راضیه رشیدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  برای تاسیس مدرسه مجازی میخواستم ببینم چه مجوزهایی و از طرف چه ارگانها و نهادهایی باید گرفته بشه. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 4. صبا گفت:

  سلام ببخشید من میخوام از طریق تلگرام سی دی آموزش درسی مثل ریاضی و اینا درست کنم و بفروشم و هیچگونه سابقه کاری و آموزشگاه ندارم . سر راست بگم خودم دانش آموز هستم ولی چون درسم خیلی عالیه میخوام ازین راه کسب در آمد کنم . سوالم:آیا اگر بدون مجوز این کار رو کنم جریمه و حبس دارد؟ یا اگر بخوام مجوز بگیرم چون سنم کمه و مدرک ندارم بهم نمیدن؟ یا اصن کلا میتونم این کارو کنم یا نه؟ تو رو خدا جواب بدید هر سایتی پیام میدم جوابمو نمیدن😪

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 5. سامان گفت:

  سلام
  من یک سایت آموزش دارم و یه سری دوره آنلاین ارائه میدم. برای کسانی که دوره رو گذراندن چطور میتونم یک مدرک معتبر صادر کنم ؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 6. پرویز گفت:

  درود
  در حوزه برنامه نویسی میخواستم اموزشگاه انلاین راه اندازی کنم برای گرفتن مجوز باید از طریق چه سایتی اقدام کنم؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 7. پوریا گفت:

  برای اخذ مجوز اموزشگاه انلاین داشتن سایت الزامی هست؟

 8. علی سینا گفت:

  جهت گرفتن اموزشگاه مجازی نیاز به مراجعه حضوری هم داریم یا ابطور کاملا انلاین میشه مجوز گرفت ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *