موسسه اندیشه آسیا | مشاوره تاسیس انواع آموزشگاه و موسسات فرهنگی-هنری

تاسیس آموزشگاه موسیقی


موسسه اندیشه آسیا

موسیقی را می‌توان یک مسکن روانی دانست که تاثیرات شگرفی بر انسان‌ها دارد. در زندگی ماشینی امروز که مجال زیادی برای کسب آرامش در اختیار نیست، می‌توان به موسیقی پناه برد. با گوش فرا دادن به موسیقی می‌توان برای چند ساعت از اضطراب‌ها و نگرانی‌های ناشی از زندگی ماشینی دور ماند.

 

 

می‌توان گفت موسیقی زبانی تازه برای بیان احساسات انسان‌ها است. به همین دلیل است که روز به روز بر تعداد علاقمندان به این هنر افزوده می‌شود. این روزها افراد زیادی به‌دنبال مامنی برای جذب آرامش و بروز احساسات نهفته خود هستند و در نتیجه به سمت موسیقی کشیده شده‌اند. علاوه‌بر آن، این روزها بسیاری از والدین فرزندان خود را برای کسب مهارت در حوزه موسیقی راهی آموزشگاه‌های معتبر می‌کنند.

پر واضح است در زمانی که تقاضا برای کسب آموزش در حوزه‌ای افزایش پیدا کند، به مراکز آموزشی بیشتری نیاز خواهدبود. استقبال بی‌نظیر از موسیقی و شوق زیاد هنرجویان برای حضور در کلاس‌های آموزشی موجب شده است تا افراد حقیقی و حقوقی زیادی به‌منظور تاسیس آموزشگاه‌های موسیقی اقدام نمایند.

برای اینکه بتوان یک آموزشگاه موسیقی تاسیس نمود، باید چند گام اساسی برداشته شود. درادامه در مورد اقدامات لازم برای اخذ مجوز آموزشگاه موسیقی با شما صحبت خواهیم‌کرد.

تاسیس و اخذ مجوز آموزشگاه موسیقی

موسیقی دنیای بسیار گسترده‌ای دارد و ظرافت‌های زیادی را در برگرفته است. بدون‌شک افرادی که به‌خوبی در این حوزه تعلیم دیده باشند، می‌توانند در رشد و بروز این هنر گامی موثر و رو به جلو بردارند.معرفی انواع سازها ، آموزش همخوانی، آموزش گیتار،آموزش پیانو،آموزش سه تار، آموزش فرم شناسی، آموزش آهنگسازی و… تنها بخشی از فعالیت‌های آموزشگاه‌های موسیقی به‌شمار می‌روند.

افرادی که به تاسیس آموزشگاه موسیقی علاقه دارند، باید در نخستین مرحله برای اخذ مجوز آموزشگاه موسیقی اقدام نمایند موسس آموزشگاه موسیقی باید برای اخذ مجوز، شرایط عمومی، اختصاصی و مکانی ویژه‌ای داشته باشد و در هر مرحله از کار مدارک موردنیاز را به ارگان ذیربط ارائه دهد.

در بخش شرایط عمومی شرایط سنی برای متقاضیان متاهل و مجرد، تابعیت ایرانی، عدم اشتغال در دستگاه‌های دولتی، عدم سوپیشینه و… تعریف شده است. چنانچه متقاضی تاسیس آموزشگاه شرایط عمومی را دارا باشد، باید به‌منظور ارائه مدارک شرایط اختصاصی اقدام نماید.شرایط اختصاصی موسسین آموزشگاههای موسیقی بستگی به ارگان صادر کننده مجوز متفاوت می باشد.

تاسیس آموزشگاه موسیقی سه مرحله اصلی دارد:

  1. اخذ موافقت اصولی
  2. معرفی مکان و اخذ تائیدیه های مربوط به مکان
  3. صدورپروانه تاسیس(مجوز فعالیت)

توضیحات: صدور موافقت اصولی به منزله صدورمجوز فعالیت نمی باشد و متقاضیان می بایست پس از صدور موافقت اصولی نسبت به معرفی ساختمان واجد شرایط به بازرسین ارگان صادر کننده مجوز فعالیت و همچنین بازرسین اداره اماکن اقدام نمایند بدیهی است پس از صدور تائیدیه های مربوط به مکان فعالیت ارگان مرجع صادر کننده مجوز نسبت به صدور پروانه فعالیت اقدام خواهد نمودمتراژساختمان و همچنین شرایط لازم برای تایید ساختمان جهت تاسیس آموزشگاه موسیقی توسط بازرسین مربوطه و همچنین مطابق قوانین ارگان ذیربط تعیین می گردد بنابر این قبل از اجاره و یا خرید ساختمان مورد نظر حتما در این زمینه با کارشناسان ذیصلاح مشورت نمایید

اخذ مجوز آموزشگاه موسیقی همراه با موسسه مشاورین اندیشه آسیا

مراحلی که باید برای تاسیس یک آموزشگاه موسیقی طی شود، بسیار متنوع و پرازجزئیات است. قطعا در چنین شرایطی مشورت با افراد کاربلد راه را بسیار هموارتر خواهدکرد. متاسفانه برخی از متقاضیان به دلیل عدم شناخت متخصصین واقعی در مرحله مشاوره، متحمل ضرر و زیان‌های مالی و زمانی زیادی می‌شوند.
موسسه مشاورین اندیشه آسیا با پیشینه قدرتمند خود در حوزه مشاوره، آماده خدمت‌رسانی به علاقمندان به تاسیس آموزشگاه‌های موسیقی است. این مجموعه تا کنون بالغ بر 1250 پروژه مختلف را با موفقیت به‌اتمام رسانده است و در حال حاضر بیش از 677 شرکت از خدمات متنوع این موسسه بهره‌مند هستند.
موسسه مشاورین اندیشه آسیا از مرحله پیش از تاسیس آموزشگاه تا مرحله راه‌اندازی و اخذ مجوز همراه متقاضیان است و می‌تواند با ارائه راهکارهای کاربردی، مسیر تاسیس آموزشگاه را هموارتر از پیش نماید. کارشناسان این مجموعه راهکارهای متنوعی را که از تجربه و دانش مشاورین این مجموعه نشات می‌گیرد به متقاضیان ارائه می‌دهند.

جهت اطلاعات بیشتر و آشنایی با نحوه اخذ مجوز و یا  تاسیس آموزشگاه موسیقی، با ما تماس بگیرید.

مجوز آموزشگاه مجازی

آخرین پروژه های انجام شدهفهرست پروژه های سال 99
آموزشگاه زبان آتیه سازان سپنتا
آموزشگاه کنکور کودکان هوشمند
مهد کودک مسافر خاطره کوچولو
آموزشگاه زبان سیوان تاک
آموزشگاه زبان سبا
آموزشگاه کنکور ویژن
آموزشگاه سینمایی پارسیان
آموزشگاه هنرهای تجسمی ایلیا
آموزشگاه موسیقی نی ریز
مدرسه المپیاد برتر مانی
آموزشگاه زبان آتیه سازان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد
آموزشگاه زبان کودکان برتر
آموزشگاه زبان رنگین کمان
آموزشگاه زبان آتیه سازان
آموزشگاه زبان گات
آموزشگاه تخصصی ریاضیات ویژن

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *