اخذ مجوز آموزشگاه خیاطی (صنایع پوشاک)

18 دیدگاه
اخذ مجوز آموزشگاه خیاطی (صنایع پوشاک)

در سال‌های اخیر تقاضای دریافت مشاوره اخذ مجوز آموزشگاه خیاطی (طراحی دوخت یا صنایع پوشاک) رشد زیادی داشته است. زیرا در سایه این آموزش بستر مناسبی برای اشتغال‌زایی زنان خانه‌دار فراهم می‌شود. بسیاری از زنان خانه‌داری که به دلیل مشغله‌های زندگی وقت کافی برای حضور طولانی مدت در جامعه کاری را ندارند، می‌توانند با کسب آموزش‌های کاربردی در حوزه طراحی دوخت، ضمن ارتقای جایگاه اجتماعی خود به درآمدزایی برسند و حتی تا مرتبه کارآفرینی نیز پیش بروند.

اهمیت تربیت نیروی متخصص در حوزه طراحی دوخت

به طور کلی یکی از نیازهای ضروری در کشور ما تربیت نیروی متخصص است که این نیاز در بسیاری از بخش‌های اقتصادی، تجاری و… به چشم می‌خورد. این نیاز در بخش طراحی دوخت نیز بسیار ملموس است. همین موضوع موجب شده است تا افراد متخصص این حوزه به فکر تاسیس آموزشگاه طراحی دوخت بیفتند. این هدف ضمن تربیت افراد خلاق و متخصص، درآمدزایی  بسیار بالایی نیز دارد.

در چند سال اخیر علاقمندی به پوشاک نسبت به گذشته بسیار متفاوت شده است و افراد با هدف پیروی از مد و شیک پوشی علاقه وافری به دنیای طراحی دوخت و لباس پیدا کرده اند. در نتیجه افرادی که از مهارت کافی در این حوزه برخوردار هستند، می‌توانند با به اشتراک گذاری دانسته‌های خود، آموزش‌های کاربردی را به علاقمندان ارائه دهند.

این روزها در پی مدگرایی  استقبال از دوره‌های آموزش طراحی دوخت بسیار زیاد شده است. با افزایش تقاضا در این زمینه افراد زیادی به فکر تاسیس آموزشگاه طراحی دوخت افتاده اند. 

یک آموزشگاه طراحی دوخت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

از آنجایی که این روزها تقاضا برای حضور در دوره‌های آموزشی طراحی دوخت بسیار زیاد شده است، باید به دنبال مجموعه‌هایی بود که بهترین خدمات را ارائه دهند. برای انتخاب کاربردی باید به موارد زیر توجه کرد:

 • باید به دنبال مجموعه‌هایی بود که پس از پایان دوره به کارآموزان مدارک معتبری از سازمان فنی و حرفه ای کشور ارائه دهند.
 • در نظر گرفتن اعتبار و آوازه مجموعه آموزشی بسیار مهم است. در صورتی که هنرجویان گذشته از خدمات و نحوه آموزشی مجموعه رضایت داشته باشند، می‌توان با اطمینان خاطر بیشتری در دوره‌های آموزشی شرکت کرد.
 • برگزاری دوره‌های تلفیقی تئوری و عملی یکی از موارد بسیار مهم در برگزاری کلاس‌ها به شمار می‌رود. مجموعه‌هایی که در برگزاری دوره‌های عملی از تجهیزات و ابزار روز  دنیا استفاده می‌کنند، از سایر رقبا جلوتر هستند.
 • مجموعه‌های آموزشی پیشرفته از دوره‌های تکمیلی پشتیبانی می‌کنند. زیرا خیاطی هنر به روزی است که در بازه‌های زمانی مختلف تغییرات زیادی پیدا می‌کند. به این ترتیب به دوره‌های تکمیلی نیاز است تا از این تغییرات پشتیبانی شود.
 • آموزش متدهای بازاریابی، فروش، مشتری مداری و… از موارد قابل توجهی است که در آموزشگاه‌های معتبر به صورت گسترده به آن پرداخته می‌شود و نکات آموزشی به هنرجو آموزش داده می‌شود.
 • نوع دوره، تعداد جلسات مورد نیاز دوره، هزینه دوره و… از دیگر موارد مهمی هستند که باید پیش از انتخاب آموزشگاه طراحی دوخت به آن توجه شود.

یک مجموعه آموزشی طراحی دوخت خوب پس از پایان دوره به هنرجویان مدرک معتبر ارائه می‌دهد و در تلاش است تا با برگزاری دوره های تکمیلی، از متدهای تازه و روز دنیا پشتیبانی کند. 

لازمه‌های اولیه برگزاری کلاس‌های طراحی دوخت

خوشبختانه برگزاری دوره‌های آموزشی طراحی دوخت به سرمایه کلان نیازی ندارد. علاقمندان باید  برای آغاز  کار سه گام اولیه و   مهم بردارند. از اصلی‌ترین نیازمندی‌های برگزاری کلاس‌های طراحی دوخت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تامین فضای مناسب: در صورتی که سرمایه کافی در اختیار باشد، بهترین گزینه خرید ملک آموزشی است. در غیر این صورت می‌توان به دنبال رهن و اجاره رفت. البته به دلیل استقبال بالا از این دوره‌های آموزشی، هزینه‌های مربوط به رهن و اجاره خیلی زود تامین می‌شود.
 • تامین تجهیزات آموزشی: تامین تجهیزاتی مثل: چرخ خیاطی، چرخ سردوز، مانکن، تابلو خیاطی، قیچی و… از لازمه‌های مهم برگزاری کلاس‌های آموزشی طراحی دوخت است.
 • جذب مدرسین کاربلد: تامین تمامی‌نیازمندی‌های مادی با جذب مدرسین کاربلد و متخصص معنا پیدا میکند. به همین دلیل باید برای برگزاری دوره های آموزشی به دنبال نیروی آموزشی ماهر بود. در صورتی که متقاضی از مهارت کافی برای آموزش برخوردار باشد، می‌تواند در آغاز کار تمامی دوره‌های آموزشی را  برگزار نماید و در صورت استقبال از کلاس‌ها، به دنبال جذب مدرسین تازه باشد.

برای دریافت مجوز باید چندین مرحله را پشت سر گذاشت که تکمیل پرتال، ارائه مدارک و اسناد – انجام آزمون – نگارش طرح توجیهی و… بخشی از آن است. پس از ارائه مدارک و اسناد مورد نیاز، بررسی‌های مربوطه توسط متصدیان مربوطه آغاز می‌شود. در صورتی که نواقص و کاستی‌هایی در ارائه مدارک  و اسناد وجود داشته باشد، روند پیگیری کار طولانی‌تر خواهد شد.

مشاوره اخذ مجوز آموزشگاه خیاطی

از آنجایی که این روزها افراد زیادی به فکر تاسیس آموزشگاه خیاطی افتاده اند، باید به دنبال استراتژی‌های کاربردی و تازه‌ای بود که بتوان با موفقیت به بازار کار ورود کرد و علاقمندان را به سمت خود جذب نمود. ضمن اینکه طی کردن مراحل قانونی اخذ مجوز به دقت و پیگیری نیاز دارد. به این ترتیب لازم است تا از همان ابتدا، کارها زیر نظر افراد متخصص و باتجربه طی شود.

کارشناسان مجموعه مشاورین اندیشه آسیا به خوبی با نیاز و سلیقه مشتریان آشنا هستند و به علاقمندان تاسیس کمک می‌کنند تا طبق سیاست گذاری‌های کاربردی و موفق پیش روند. ضمن اینکه می‌توانند تمامی مراحل اخذ مجوز آموزشگاه طراحی دوخت را در کمترین زمان و با بهترین نتیجه طی نمایند.

در صورت نیاز به مشاوره اخذ مجوز آموزشگاه طراحی دوخت می‌توانید با شماره 02188906532    تماس حاصل نماییدو از نظرات کارشناسان این مجموعه بهره‌مند شوید.

18 پاسخ به “اخذ مجوز آموزشگاه خیاطی (صنایع پوشاک)”

 1. نیلوفر حاجی لو گفت:

  سلام خسته نباشید
  شرایط اخذ مجوز آموزشگاه خیاطی در شهرهای بزرگ و کوچک متفاوت است؟

 2. صدیقه گفت:

  سلام. موسس برای تاسیس اموزشگاه خیاطی باید چه شرایطی داشته باشد؟

 3. زینت گفت:

  سلام از چه سارمانی باید اقدام به گرفتن مجوز کنیم ؟

 4. زری گفت:

  سلام روزبخیر
  ایا برای راه اندازی آموزشگاه خیاطی باید مدرک دانشگاهی مرتبط داشته باشیم؟

 5. سمیرا حاجی پور گفت:

  سلام برای گرفتن مجوز خیاطی چه مدارکی لازمه ؟؟؟ شرایط سنی برای خانم ها چند سال است؟!!

 6. مهسا گفت:

  سلام
  ی سوال من الان مدرک دانشگاهی دارم آیا میتونم اقدام کنم برا آموزشگاه یا حتماً باید مدرک فنی حرفه ای داشته باشم ؟

 7. زهرا دودانگه گفت:

  سلام
  آیا مربی آموزشگاه خیاطی باید در تمام رشته های خیاطی مهارت داشته باشد یا اینکه کسی مثل من که در سه رشته نازکدوزی-ضخیم دوزی و لباس شب مدرک دارم برای تاسیس و مربی گری آموزشگاه کفایت می کند؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم در هر حرفه‌ای که موفق به اخذ کارت مربی‌گری از سازمان فنی و حرفه‌ای گشته‌اید در آن حرفه می‌توانید مربی آموزشگاه باشید.

 8. سپیده گفت:

  سلام میتونیم مجوز آموزشگاه خیاطی رو بفروشیم؟

 9. کریمی گفت:

  برای گرفتن مدرک مربی گری چیکار باید کرد به کجا مراجعه کنم و چه اقدامی انجام بدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *