درباره موسسه مشاورین اندیشه آسیا (قسمت۱)

12 دیدگاه

همه ما به خوبی می‌دانیم که مردم مهم‌ترین دارایی یک کشور به حساب می‌آیند. به‌ همین‌ جهت مردمی که به کسب دانش و مهارت روی آورند، تاثیر به‌سزایی بر پیشرفت یک جامعه خواهند داشت. بدون‌ شک این مهم جز با آموزش‌های کاربردی و لازم انجام ‌نخواهد شد. به‌ همین‌ دلیل است که اکثر جوامع بخشی از درآمد خود را صرف تاسیس مراکز آموزشی معتبر و با کیفیت می‌کنند. زیرا به خوبی درک کرده‌اند که می‌توان با تربیت نیروهای باسواد و توانمند گامی موثر در بهبود کیفیت جامعه برداشت. جوامع پیشرفته بر این امر واقف هستند که برای پیشرفت علوم و فنون باید منابع و هزینه‌های بیشتری را در اختیار بخش آموزش و پژوهش قرار دهند. با کمک آموزش‌های مناسب می‌توان دریچه‌های تازه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را بر روی نسل آینده باز کرد. جوامع توسعه‌ یافته با نگاه بر این اصل مهم سعی بر نونگری و نوسازی جامعه خود دارند. خوشبختانه این موضوع به خوبی در کشور ما درک شده‌ است و به همین دلیل در چند سال گذشته همگام با رهنمودهای مقام معظم رهبری گام‌های موثری برای ارتقای آموزش و فرهنگ کودکان، نوجوانان و جوانان این مرزوبوم برداشته شده‌ است.

اگر شما هم قصد تاسیس موسسات آموزشی-فرهنگی و هنری چند منظوره را دارید در این مقاله با ما همراه شوید.

https://andisheasia.ir/1875-3/

تاسیس و اخذ مجوز آموزشگاه ‌زبان

ضرورت یادگیری زبان انگلیسی در زندگی مدرن امروزی به خوبی قابل لمس است. در حال حاضر برای کسب موفقیت‌های تجاری، آموزشی، تفریحات خارج از کشور و حتی ارتقای سبک زندگی به یادگیری زبان انگلیسی نیاز خواهد بود. افراد می‌توانند با یادگیری زبان، تجارت موفق‌تری داشته‌ باشند و یا برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارجی، اقدام نمایند. البته مزایای یادگیری زبان انگلیسی فقط شامل حال تجار و دانشجویان نیست. افرادی که به دنبال ارتقای سبک زندگی خود هستند نیز می‌توانند با یادگیری زبان، مقالات معتبر و علمی دنیا را مطالعه نمایند و از آن‌ها برای بهبود سبک زندگی خود و یا تربیت فرزندانی بهتر کمک بگیرند. با یک نگاه اجمالی در می‌یابیم که زبان انگلیسی مثل یک کاتالیزور بسیار قدرتمند عمل می‌کند و می‌تواند راه پیشرفت را هموارتر کند؛ از‌ همین‌ رو افراد زیادی به دنبال راه‌های قانونی اخذ مجوز آموزشگاه‌ زبان هستند. گروه مشاورین اندیشه‌آسیا یک انتخاب مناسب برای این دسته از افراد است که می‌توان از تجربیات این مجموعه برای تاسیس مراکز آموزشی کمک گرفت.

به‌ طور کل وابسته به نوع مرکز آموزشی، می‌توان از وزارت آموزش‌ و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور و وزارت علوم و تحقیقات مجوزهای لازم را اخذ نمود. ما در ادامه مقاله و مقالات بعدی با توجه به حیطه فعالیت آموزشگاه‌ها، انواع مراکز آموزشی را معرفی خواهیم‌ کرد.

الف:

این روزها مراکز آموزشی در قالب‌های مختلفی مشغول به فعالیت هستند. برای تاسیس مراکز آموزشی ذیل باید به وزارت آموزش و پرورش مراجعه نمایید:

بنابراین اگر قصد تاسیس آموزشگاه زبان را داشته باشید و یا به فکر تاسیس آموزشگاه علمی آزاد یا تاسیس مدرسه غیرانتفاعی هستید، باید شرایط تاسیس منطبق بر قوانین وزارت آموزش و پرورش را دارا باشید و پس از تاسیس نیز دقیقا مطابق با قوانین این ارگان فعالیت نمایید.

به‌ منظور اخذ مجوز از وزارت آموزش‌ و پرورش باید مراحل مختلفی را پشت سر گذاشت. شرایط لازم برای موسس – تفکیک جنسیتی مراکز آموزشی، انتخاب کارکنان آموزشگاه مطابق با جنسیت مجوز صادر شده (پرسنل خانم برای آموزشگاه و مدارس دخترانه و بالعکس)، شرایط لازم برای مکان آموزشگاه و… از موارد بسیار مهمی هستند که باید در زمان اخذ مجوز از وزارت آموزش‌ و پرورش به آن‌ها دقت شود.

ب:

افرادی که قصد تاسیس موسسه فرهنگی هنری و یا اخذ مجوز موسسه فرهنگی هنری تک منظوره و همچنین اخذ مجوز موسسه فرهنگی هنری چند منظوره را دارند می‌توانند به‌منظور اخذ مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه نمایند. برای اخذ مجوز موسسه فرهنگی هنری باید به مصوبات این وزارتخانه دقت داشت. دقت کنید که در موسسات فرهنگی هنری تک منظوره فقط یک عنوان فعالیت خواهید داشت و در موسسات فرهنگی هنری چند منظوره حداکثر ۱۰ عنوان به عنوان موضوع فعالیت می‌توانید انتخاب کنید.

ج:

آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد فضایی بسیار مناسب برای ارتقای مهارت‌ها هستند. برای تاسیس آموزشگاه آزاد باید به فاکتورهای متعددی توجه داشت. شرایط لازم از نظر میزان سن و تحصیلات، شرایط لازم برای انتخاب مکان آموزشگاه، دارا بودن تجهیزات لازم از جمله موارد مهمی هستند که باید پیش از اخذ پروانه تاسیس آموزشگاه‌ فنی و حرفه‌ای به آن‌ها توجه داشت. به‌ منظور اخذ مجوز برای تاسیس آموزشگاه آزاد باید به سازمان فنی و حرفه‌ای کشور مراجعه شود. این سازمان پس از صدور مجوز، بر کار این آموزشگاه‌ها نظارت خواهد داشت. لازم به ذکر است که تنوع رشته‌ها در آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای بسیار زیاد و کاربردی می‌باشد.

موسسه مشاورین اندیشه آسیا، مشاور شما در زمینه تاسیس انواع آموزشگاه و موسسات فرهنگی هنری

همان‌طور که در این مقاله خواندید، آموزش شاخه‌های متعددی دارد و لازم است تا برای راه‌اندازی آموزشگاه‌های مختلف، مراحل طولانی و پرپیچ‌وخمی طی شود. مجموعه مشاوران اندیشه آسیا همانند یک حامی مطمئن همراه علاقمندان به راه‌اندازی مجموعه‌های آموزشی می‌باشد.

موسسه مشاورین اندیشه آسیا در زمینه مشاوره تاسیس انواع موسسات آموزشی-فرهنگی و هنری – اخذ گواهینامه ایزو برای موسسات آموزشی – مشاوره روش‌های تبلیغات – روش‌های جذب کارآموزان و همچنین استخدام مدیر – مربیان و پرسنل و همچنین خدمات متنوع دیگر در کنار شما خواهد بود. متقاضیان می‌توانند با شماره‌گیری 88906532-021 با کارشناسان اندیشه آسیا در ارتباط باشند.

12 پاسخ به “درباره موسسه مشاورین اندیشه آسیا (قسمت۱)”

 1. حسین حسینی گفت:

  درود وقت بخیر
  در زمینه اخذ نمایندگی موسسات کنکوری نیاز به مشاوره دارم باتشکر

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 2. م فرد گفت:

  سلام
  با وام تاسیس آموزشگاه علمی موافقت میشود؟ در مورد جزییات اون سوال دارم

 3. میترا فیضی گفت:

  سلام شرایط سنی برای ااموزشگاه کامپیوتر زیر نظر فنی حرفه ای چند سال هست؟

 4. نوری زاده گفت:

  سلام
  برای اموزشگاه های هنری باید از وزارت فرهنگ و ارشاد مجوز گرفت؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان فنی‌‌وحرفه‌ای کشور قابل اخذ می‌باشد.

 5. زینب گفت:

  برگزاری کارگاه برای تبلیغات اموزشگاه زبان دارید؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 6. عباس گفت:

  درود
  شرایط و مراحل لازم برای اخذ مجوز مدرسه غیرانتفاعی و تاسیس را توضیح میدهید/؟ سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *