اخذ مجوز آموزشگاه عمران و معماری

12 دیدگاه
اخذ مجوز آموزشگاه عمران و معماری

با افزایش تقاضا به منظور ساخت و ساز و افزایش نیاز به بسترهای آموزشی در این حوزه، درخواست برای دریافت مشاوره اخذ مجوز آموزشگاه عمران و معماری نیز بالا رفته است. خانه و سرپناه یکی از نیازهای اساسی و مهم بشر در تمامی دوران بوده است. البته که این نیازمندی در چند صد سال اخیر ویژگی‌های تازه‌ای پیدا کرده است. در حال حاضر منظور از خانه، سرپناهی امن است که با بهترین ویژگی‌های عمران و معماری شکل گرفته است.

برای اینکه بتوان به این نیاز انسان امروز به بهترین شکل پاسخ داد، باید راهکارهای اصولی و اساسی را فرا گرفت. دوره‌های آموزشی تخصصی در بخش عمران و معماری به سازندگان و علاقمندان کمک می‌کند تا به صورت حرفه‌ای پا به این عرصه بگذارند.

از آنجایی که همواره تقاضا برای خرید خانه رو به رشد است، افراد زیادی به دنبال ورود به این بازار کار پررونق هستند. بی‌شک برای اینکه بتوان به این عرصه وارد و موفق شد، به کسب مهارت‌های مختلف نیاز است. خوشبختانه دوره‌های آموزشی تخصصی در حوزه عمران و معماری به علاقمندان کمک می‌کند تا در بازه زمانی مناسبی نسبت به ارتقای دانش و مهارت‌های عمرانی و معماری خود اقدام کنند.

در سال‌های اخیر متخصصین زیادی آموزشگاه عمران و معماری تاسیس کرده‌اند. البته از آنجایی که برای تاسیس این نوع از آموزشگاه‌ها شروط و ضوابط متفاوتی در سال‌های مختلف تعریف شده است، بسیاری از متقاضیان تاسیس دچار سردرگمی شده‌اند. از همین رو تقاضا برای دریافت مشاوره اصولی و هدفمند برای اخذ مجوز آموزشگاه عمران و معماری بسیار زیاد شده است.

نیاز به نیروی متخصص در عرصه عمران و معماری همواره احساس می‌شود. این نیازمندی موجب شکل‌گیری آموزشگاه‌های متعددی در این حوزه شده است.

ضرورت وجود آموزشگاه معماری و عمران

با پیشرفت جوامع و توسعه علم، نیاز و سلیقه بشر دستخوش تغییرات گسترده شده است. این تغییرات در برنامه‌ها و پروژه‌های عمرانی نیز ملموس است. برای اینکه بتوان به تازه‌ترین علوم و مهارت‌های مربوط به عمران و معماری مسلط شد، نیاز به آموزش‌های تخصصی است. با آموزش‌های اصولی می‌توان نیروی جوان و مستعد را برای ساخت آینده‌ای بهتر پرورش داد.

ویژگی‌های رشته‌های عمران و معماری

زمانی که تقاضا برای کسب مهارت در رشته‌ای افزایش پیدا می‌کند، یعنی جامعه به این مهارت و دانش نیاز دارد و می‌توان پس از دریافت آموزش‌های لازم در این بازار موفق شد. از ویژگی‌های بارز رشته‌های عمران و معماری که موجب افزایش تقاضا برای دریافت آموزش‌های کاربردی در این حوزه شده است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امنیت شغلی بسیاری بالایی دارند.
 • در صورتی که مهارت کافی کسب شده باشد، بازار کار بسیار خوبی دارد.
 • می‌توان برای ارتقای دانش و مهارت‌ها در خارج از کشور به تحصیل ادامه داد.
 • درآمد بالایی دارد.

ویژگی‌های یک آموزشگاه عمران و معماری خوب

 • مکان آموزشی مجهز و متناسب با نیاز دانشجویان
 • ارائه مدرک معتبر به دانشجویان پس از اتمام دوره آموزشی
 • استفاده از کادر مجرب و نیروی آموزشی متخصص
 • ارائه آموزش‌های کاربردی و فراهم کردن بستری مناسب برای ورود دانشجویان به بازار کار

مشاوره اخذ مجوز آموزشگاه عمران و معماری

آموزشگاه‌های معتبر حوزه عمران و معماری برای فعالیت به مجوز نیاز دارند. با دریافت مجوز نظارت بر عملکرد مجموعه آموزشی افزایش پیدا می‌کند و این موضوع موجب ارتقای کیفیت آموزش خواهد شد. در راستای این ارتقای کیفیت آموزشی، تقاضا برای حضور در دوره‌های آموزشی مجموعه نیز افزایش پیدا می‌کند.

به همین دلیل به تمامی علاقمندان به تاسیس آموزشگاه عمران و معماری توصیه می‌شود تا از همان ابتدای کار به منظور اخذ مجوز اقدام شود. برای دریافت مجوز باید مدارک هویتی صاحب امتیاز، نوع درخواست، اسناد و مدارک مورد نیاز و … به مرجع صدور مجوز ارائه شود.

مرجع صدور مجوز در این بخش سازمان فنی و حرفه‌ای کشور است. این سازمان پس از بررسی صلاحیت درخواست‌کننده، نوع درخواست، مکان آموزشگاه و … رأی خود را صادر می‌کند. در صورتی که اسناد و مدارک کامل باشد، جواز فعالیت آموزشگاه صادر خواهد شد.

برای اخذ مجوز باید مرحله به مرحله پیش رفت و مطابق ضوابط تعیین‌شده و به صورت گام به گام جلو رفت، همین موضوع موجب شده است تا برخی از علاقمندان به تاسیس در میانه راه دلسرد شوند و کار اخذ مجوز آموزشگاه را نیمه تمام رها کنند.

به همین دلیل توصیه می‌شود تا از همان ابتدای راه از افراد متخصص این حوزه کمک گرفته شود. افرادی که به خوبی با ضوابط و شروط  تعیین‌شده آشنا باشند.

آموزش توسط افراد متخصص، ارائه مدرک معتبر پس از پایان دوره و … بخشی از موارد قابل توجهی است که باید در زمان انتخاب آموزشگاه عمران و معماری به آن توجه داشت.  

مشاوره اخذ مجوز آموزشگاه عمران و معماری همراه با اندیشه آسیا

مجموعه مشاورین اندیشه آسیا به متقاضیان تاسیس آموزشگاه عمران و معماری کمک می‌کند تا این مسیر را به راحتی پشت سر بگذارند. مشاوره صفر تا صد از ابتدا تا پایان، بررسی وضعیت ساختمان آموزشگاه، جذب نیروی متخصص، تبلیغات گسترده و هدفمند، روش‌های جدید جذب دانشجو و … از اقدامات اندیشه آسیا به حساب می‌آید. در واقع متقاضیان می‌توانند از مرحله اول تا آخر تاسیس آموزشگاه به خدمات ارائه شده در این مرکز اعتماد کنند.

در صورتی که قصد تاسیس آموزشگاه عمران و معماری را دارید، می‌توانید با شماره تلفن 02188906532 تماس بگیرید و سوالات خود را از کارشناسان این مجموعه بپرسید.

12 پاسخ به “اخذ مجوز آموزشگاه عمران و معماری”

 1. اسماعیل بیگی گفت:

  درود
  بنده قصد دارم دوره های آموزشی مرتبط با عمران و معماری تهیه کنم، دوره ها به صورت غیرحضوری و مجازی است، ایا نیاز به اخذ این مجوز دارم؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای هر نوع آموزش در حیطه عمران و معماری اخذ مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور الزامی می‌باشد.

 2. مهندس اکبریان گفت:

  درود بر شما وقت بخیر
  انتقال آموزشگاه عمران و معماری از شهری به شهری دیگر در یک استان امکانپذیر است؟
  شرایط آن چیست؟
  ممنون از شما

 3. پرویزی گفت:

  سلام و درود
  برای گرفتن این مجوز باید به کجا مراجعه کرد؟ چه مدرک تحصیلی ی نیازه؟

 4. احمد علی گفت:

  وقت بخیر
  سلام بنده شرکت معماری دارم، میخواهم در آن شرکت آموزش هم بدهم باید مجوز بگیرم؟ ایا در همان ساختمان شرکت میتوانم اموزش بدهم؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 5. رهنورد گفت:

  سلام اگر بخوام از سایت اموزش بدم و دوره برگزار کنم، چگونه میتونم برای دانشجویان مدرک معتبر صادر کنم؟ برای سایت اموزش معماری و عمران مجوز میدن؟ هدفم بیشتر صدور مدرک معتبر به دانشجویان است. لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 6. آزاد گفت:

  سلام چه مدرک تحصیلی دانشگاهی و در چه مقطعی نیازه ؟ و چندسال سابقه کار میخواد؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم حداقل مدرک تحصیلی لیسانس و حداقل 25 سال تمام نیاز می‌باشد – نیاز به سابقه کار نمی‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *