موسسه اندیشه آسیا | مشاوره تاسیس انواع آموزشگاه و موسسات فرهنگی-هنری
منو

اخذ مجوز آموزشگاه آرایش و پیرایش (مراقبت زیبایی)


موسسه اندیشه آسیا

همه ما بیشترین زمان دریک روزرا در معاشرت‌ها و روابط اجتماعی صرف می‌کنیم. باید اعتراف کرد افرادی که ارتباطات اجتماعی قوی دارند در مقایسه با سایرین، شادتر، موفق‌تر و با اعتماد به نفس‌تر هستند. داشتن ظاهری آراسته، مرتب و آرام یکی از راهکارهای کسب موفقیت در معاشرت‌ها به‌حساب می‌آید. به‌همین دلیل در دنیای امروزی که بیشتر موفقیت‌ها در سایه ارتباطات درست شکل می‌گیرد، بیشتر از گذشته به ظاهر انسان‌ها توجه می‌شود. از همین رو، توجه انسان‌ها به سالن‌های آرایشی و مراقبت پوستی بیشتر از گذشته شده‌است.

استقبال مردم از یک سو و درآمد عالی این سالن‌ها از سوی دیگر موجب شده‌است تا روز به روز بر متقاضیان تاسیس سالن‌های آرایش و پیرایش افزوده شود. البته ناگفته نماند که تنها سالن‌هایی در این عرصه موفق خواهند بود که بتوانند با توجه به سلیقه و نیاز مشتریان، بهترین خدمات را ارائه دهند. برای ارائه بهترین خدمات زیبایی نیاز است تا به‌خوبی در حوزه زیبایی و مراقبتی آموزش دیده شود.

اخذ مجوز آموزشگاه آرایش و پیرایشآموزشگاه‌های آرایش و پیرایش و یا آموزشگاه‌های مراقبت زیبایی فضای مناسبی را برای کسب مهارت‌های لازم در این عرصه فراهم کرده‌اند. در واقع احساس نیاز به آموزش‌های حرفه‌ای در حوزه زیبایی و مراقبت پوستی موجب شده‌است تا اخیرا آموزشگاه‌های زیادی در این عرصه فعالیت خود را آغاز نمایند.

تمایل به تاسیس این دست از آموزشگاه‌ها موجب شده‌است تا این مقاله را به راهکار اخذ مجوز آموزشگاه آرایش و پیرایش(مراقبت زیبایی) اختصاص دهیم.

شرایط تاسیس آموزشگاه آرایش و پیرایش(مراقبت زیبایی)

شرایط عمومی لازم

حداقل تحصیلات: لیسانس

حداقل سن: 25سال تمام

سوابق: داشتن سوابق مکتوب و عملی کافی به همراه طرح توجیهی

مرجع صدور: سازمان فنی حرفه ای کشور

علاوه بر شرایط عمومی نیاز به احراز صلاحیتهای لازم در حوزه های تخصصی از جمله موفقیت در آزمون نیز می باشد که توضیحات لازم در مقالات بعدی ارائه خواهد شد

تاسیس آموزشگاه مراقبت زیبایی سه مرحله اصلی دارد

  1. اخذ موافقت اصولی
  2. معرفی مکان و اخذ تائیدیه های مربوط به مکان
  3. صدورپروانه تاسیس(مجوز فعالیت)

توضیحات: صدور موافقت اصولی به منزله صدورمجوز فعالیت نمی باشد و متقاضیان می بایست پس از صدور موافقت اصولی نسبت به معرفی ساختمان واجد شرایط به بازرسین ارگان صادر کننده مجوز فعالیت و همچنین بازرسین اداره اماکن اقدام نمایند بدیهی است پس از صدور تائیدیه های مربوط به مکان فعالیت ارگان مرجع صادر کننده مجوز نسبت به صدور پروانه فعالیت اقدام خواهد نمودمتراژساختمان و همچنین شرایط لازم برای تایید ساختمان جهت تاسیس آموزشگاه موسیقی توسط بازرسین مربوطه و همچنین مطابق قوانین ارگان ذیربط تعیین می گردد بنابر این قبل از اجاره و یا خرید ساختمان مورد نظر حتما در این زمینه با کارشناسان ذیصلاح مشورت نمایید

نکته مهم:از زمانی که موافقت نامه اصولی تاسیس آموزشگاه آرایش و پیرایش(مراقبت زیبایی) صادر شود، متقاضی به مدت 6 ماه زمان دارد تا شرایط لازم برای راه‌اندازی آموزشگاه – معرفی مکان و در نهایت  صدور پروانه فعالیت را فراهم نماید

سایر اقدامات برای تاسیس آموزشگاه آرایش و پیرایش(مراقبت زیبایی)

معرفی کردن یک مکان مناسب برای آموزشگاه و تایید متراژ  و مساحت از سوی بازرسین ذیربط- تهیه و تایید تجهیزات موردتائید از سوی بازرسین ذیربط- انتخاب یک نام مناسب برای آموزشگاه-بازدید بازرسین اداره نظارت بر اماکن – تعیین ساعات کاری آموزشگاه – و صدور ابلاغ مدیر و مربی از دیگر اقدامات مهم برای تاسیس اموزشگاه آرایشی است.

بدون‌شک هر یک از این موارد جزئیات خاص خود را دارند و برای طی کردن هر یک از این مراحل به زمان -پیگیری و تجربه نیاز است.  به‌همین دلیل در صورتی که از مهارت کافی برای به سرانجام رساندن این امور برخوردار نباشیم، علاوه بر به تعویق افتادن کارها، زمان و هزینه زیادی را از دست داده‌ایم.

موسسه مشاورین اندیشه آسیا، همراه همیشگی شما

راه‌اندازی یک مجموعه آموزشی در حوزه آرایشی و مراقبتی از بخش‌ها و مراحل متعددی تشکیل شده‌است. در واقع برای به ثمر رساندن این درخواست به صبوری  و تجربه کافی برای طی هر مرحله نیاز است. به‌همین دلیل در صورتی که از مهارت کافی در این عرصه برخوردار نباشیم و مسیر قانونی این روال را به خوبی شناسایی نکنیم، روند اخذ مجوز تاسیس به مراتب طولانی‌تر خواهدشد.

موسسه مشاورین اندیشه آسیا با در بر داشتن کارشناسانی متبحر در کنار شما خواهدبود تا بتوانید با بهره مندی از یک مشاوره تخصصی به‌خوبی روال تاسیس آموزشگاه آرایش و پیرایش(مراقبت زیبایی) را پشت‌سر بگذارید. همواره این نکته را به‌خاطر داشته باشید که مدیریت سرمایه، دانستن اصول بازاریابی برای تاسیس آموزشگاه، جذب بهترین نیروهای کار و جلب نظر مشتریان کلیدی‌ترین اقداماتی است که باید برای رسیدن به موفقیت در آموزشگاه آرایشی برداشته شود.

کارشناسان مجموعه اندیشه آسیا در کنار شما خواهند بود تا در به سرانجام رساندن این اقدامات شما را همراهی کنند. در واقع   این کارشناسان با مدیریت زمان و سرمایه به شما کمک می‌کنند تا زمان رسیدن به موفقیت کوتاه‌تر شود. از دیگر خدمات مهم موسسه مشاورین اندیشه آسیا، می‌توان به ارائه خدمات اختصاصی پس از مرحله اخذ مجوز نیز اشاره کرد. در واقع این مجموعه در زمان  مواجهه موسسین آموزشگاه با مسائل  و مشکلات مختلف،  اعم ازجذب نیروی کار وجذب هنرجو -مشاوره استخدام و قرارداداساتید و پرسنل-مشاوره تبلیغات ویژه موسسات آموزشی – اخذ گواهینامه ایزو- مشاوره و وکالت در امور دارایی- بیمه و اداره کار –اخذ تسهیلات و وام جهت توسعه آموزشگاه– وتهیه طرح توجیهی آموزشگاه همراه موسسین خواهد بود و بهترین راهکار را پیشنهاد خواهد داد.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با انواع خدمات ما، با شماره تلفن 88906532-021  تماس حاصل فرمایید.

مجوز آموزشگاه مجازی

آخرین پروژه های انجام شدهفهرست پروژه های سال 99
آموزشگاه بورس خانه سرمایه
موسسه فن بیان بیشتر از یکنفر
آموزشگاه سینمایی امین زندگانی
آموزشگاه سینمایی شهر صدای پارسیان
آموزشگاه بازاریابی دکتر یحیی علوی
آموزشگاه موسیقی نی ریز
آموزشگاه زبان رنگین کمان
آموزشگاه زبان قاصدک سپید
آموزشگاه زبان یارا
آموزشگاه مالی رادین حساب

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد
آموزشگاه زبان کودکان برتر
آموزشگاه زبان رنگین کمان
آموزشگاه زبان آتیه سازان
آموزشگاه زبان گات
آموزشگاه تخصصی ریاضیات ویژن

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *