اخذ مجوز موسسه اعزام دانشجو

18 دیدگاه

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی نمایند که در این زمینه باید به موسسات اعزام دانشجو دارای مجوز رسمی مراجعه نمایند در این صورت ضمن ارتقای دانش و مهارت‌های خود از راهی قانونی و مطمئن بستر مناسبی را برای به دست آوردن شغلی ایده‌ال فراهم می‌نمایند.

از آنجایی که روز به روز بر تعداد متقاضیان پذیرش تحصیلی افزوده می‌شود، نیاز به وجود موسسات اعزام دانشجو نیز بیشتر از قبل احساس می‌شود.

ضرورت وجود موسسه اعزام دانشجو

 • مشاوره با کارشناسان موسسات اعزام دانشجو از ضروری‌ترین بخش‌های پذیرش تحصیلی به‌شمار می‌رود. در بسیاری از مواقع متقاضیان اطلاعات کافی یا زمان مناسب برای پذیرش تحصیلی را در اختیار ندارند. در این مواقع کارشناسان با معرفی مسیرهای مختلف و مدارک مورد نیاز، کار را ‌ آسان‌تر می‌کنند.
 • برخی از افراد رویای پذیرش تحصیلی را در سر می‌پرورانند، اما از جسارت و اعتماد به نفس کافی برای گام برداشتن در این حوزه برخوردار نیستند. در این مواقع کارشناسان با جهت دادن به علاقمندی‌های متقاضیان، آن‌ها را در بهترین مسیر سوق می‌دهند.
 • در برخی از مواقع متقاضیان از موانع قانونی و فنی که شاید در میان مسیر با آن مواجه شوند، اطلاعات کافی ندارند. در این شرایط لازم است تا با کارشناسان مجموعه‌های اعزام دانشجو مشورت کنند و با استفاده‌ از دانش کارشناسان از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نمایند.
 • علاوه بر موارد گفته شده، در موسسات اعزام دانشجو به متقاضیان کمک می‌شود تا فرم‌های مهاجرتی را به درستی تکمیل نمایند، در مورد چگونگی پرداخت هزینه‌ها و عوارض دولتی اطلاعات به دست آورند و با سازمان‌های موثر مهاجرتی در کشور خود و کشور مقصد آشنا شوند.

بدون شک تمامی موارد گفته شده، از جزئیات و ریزه‌کاری‌های مختلفی برخوردار است. در برخی از مواقع متقاضیان علاقه‌ای به واگذاری پروسه مراحل کاری به موسسات اعزام دانشجو ندارند. در نتیجه به دلیل نداشتن تجربه کافی در این زمینه روند به سرانجام رسیدن کار به تعویق می‌افتد به همین دلیل ما به تمامی افراد علاقمند به پذیرش تحصیلی پیشنهاد می‌دهیم تا پیش از هر اقدامی از افراد مطلع و متخصص در این حوزه راهنمایی بگیرند.

نحوه اخذ مجوز موسسه اعزام دانشجو

برای اخذ مجوز موسسه اعزام دانشجو چه مدارکی لازم است؟

موسسات اعزام دانشجوی زیادی در کشور مشغول به فعالیت هستند. اگر شما هم جزو افراد علاقمند به تاسیس موسسه اعزام دانشجو هستید، باید در نخستین گام شرایط اولیه را بررسی نمایید. مرجع رسمی صدور مجوز در این زمینه سازمان امور دانشجویان است صدور مجوز فعالیت و نظارت بر موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور در کار گروهی صورت می‌گیرد که در سال 1382 با تصویب هیأت دولت ایجاد شده است و وزارتخانه‌های علوم، دادگستری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اطلاعات و امور خارجه در آن عضویت دارند. این موسسات باید بر اساس آیین‌نامه، دستورالعمل و منشور اخلاقی فعالیت کنند و تمدید اعتبار مجوزها هر ساله بررسی می‌شود و اگر خلافی اتفاق افتاده باشد تذکر داده می‌شود و در صورت تکرار، مجوز تمدید نمی‌شود.

شرایط عمومی‌: الف‌ـ‌ تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، ب‌ـ‌ حسن شهرت‌، پ‌ـ عدم وجود سوء پیشینه کیفری مؤثر، ت‌ـ دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت از آن برای متقاضیان ذکور، ث‌ـ عدم اعتیاد به مواد مخدر با تأیید مراجع ذی‌صلاح‌، ج‌ـ داشتن حداقل سی (۳۰) سال سن‌، چ‌ـ تأهل‌.

شرایط اختصاصی‌: الف‌ـ داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی یا معادل آن، ب‌ـ دارا بودن توانایی لازم برای انجام وظایف و امور مربوط‌، پ‌ـ آشنایی نسبی با حداقل یکی از زبان‌های بین‌المللی‌، ت‌ـ آشنایی و سابقه کار در امور فرهنگی‌، آموزشی یا خدمات دانشجویی‌، تنها بخشی از موارد ضروری و اولیه برای اخذ مجوز موسسه اعزام دانشجو به شمار می‌رود.

در صورتی که علاقمند به تاسیس چنین موسسه‌ای هستید، حتما با افراد مجرب در این حوزه مشورت نمایید تا به خوبی با جزئیات و لازمه‌های اولیه این تصمیم آشنا شوید.

نکته مهم: هر ساله تعداد بسیاری از موسسات آموزشی غیرمجاز در زمینه اعزام دانشجو توسط مراجع ذیربط پلمپ و تعطیل می‌شوند. صرفا مؤسساتی که دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند مجاز به فعالیت در این زمینه هستند که اسامی این نوع مؤسسات در سایت این اداره کل به آدرس Scholarship.Saorg.ir در دسترس عموم می‌باشد.

موسسه اندیشه آسیا همراه شما

افرادی که علاقمند به تاسیس موسسه اعزام دانشجو هستند، باید به خوبی بر شرایط عمومی و اختصاصی تاسیس چنین موسساتی واقف باشند، مجموعه مشاورین اندیشه آسیا با داشتن کارشناسانی متبحر و باتجربه اطلاعات کافی و مناسبی را به موسسین ارائه خواهد داد.

مجموعه اندیشه آسیا در تمامی مراحل راه‌اندازی موسسه با متقاضی تاسیس همراه خواهد بود. از همین رو به تمامی افرادی که قصد تاسیس موسسه اعزام دانشجو را دارند، اما نمی‌دانند که کار خود را از کجا شروع کنند، توصیه می‌شود تا با کارشناسان اندیشه آسیا مشورت نمایند. فقط کافیست تا با شماره تلفن 88906532-021 تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان این مجموعه بخواهید تا در خصوص تاسیس موسسه اعزام دانشجو شما را راهنمایی نمایند. با ما تماس بگیرید

18 پاسخ به “اخذ مجوز موسسه اعزام دانشجو”

 1. احمد گفت:

  سلام حداقل سرمایه لازم برای اخذ مجوز موسسه اعزام دانشجو و تاسیس آن چقدر است؟

 2. مهندس حاجی زاده گفت:

  با سلام
  وقت بخیر
  حداقل و حداکثر سن برای اخذ این مجوز چند سال می باشد، ایا شرایط سنی برای خانم و اقا فرق دارد؟
  با تشکر از پاسخگویی

 3. جعفر ملکی گفت:

  جهت اخذ موسسه می خواستم راهنمائی بکنید

 4. علی محمد رفیع زاده گفت:

  با سلام ما قصد راه اندازی موسسه ای برای استان کرمان داریم .چند نوبت مدارک را بارگذاری کردیم اما کد رهگیرژ سایت نمیدهد

 5. امیر گفت:

  برای اخذ مجوز چه مدرک تحصیلی و در چه رشته هایی نیازه ایا مدرک زبان هم الزامیه؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 6. سینا گفت:

  درود
  بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد جامعه شناسی و مسلط به زبان انگلیسی ، 28 سالمه و مجردم، ایا برای تاسیس موسسه اعزام دانشجو شرایط دارم؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 7. سالاری گفت:

  سلام برا گرفتن این مجوز حداقل چند سال سابقه کار میخواد؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 8. محمدحسین گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  برای ثبت نام باید به چه مرجعی مراجعه کنیم
  ؟

 9. غفاریان گفت:

  سلام روز بخیر
  چه مدارکی موردنیازه برای مجوز موسسه اعزام دانشجو ؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *