موسسه اندیشه آسیا | مشاوره تاسیس انواع آموزشگاه و موسسات فرهنگی-هنری
منو

اخذ مجوز موسسه اعزام دانشجو


موسسه اندیشه آسیا

این روزها مهاجرت تحصیلی به یکی از موضوعات مهم و  پرطرفدار در کشور تبدیل شده‌است. بسیاری از هموطنان به‌منظور کسب مدارک دانشگاهی معتبر  برای مهاجرت تحصیلی اقدام می‌نمایند. البته ناگفته نماند که برخورداری از استانداردهای ایده‌ال زندگی،  به دست آوردن تجربیات تازه، فراهم کردن بستری مناسب برای ساختن آینده‌ای روشن‌تر و… از دیگر موارد مهم برای مهاجرت تحصیلی به‌شمار می‌رود.

بسیاری از این افراد ترجیح می‌دهند تا به صورت تحصیلی برای مهاجرت اقدام نمایند تا ضمن ارتقای دانش و مهارت‌های خود، از راهی قانونی و مطمئن بستر مناسبی را برای به دست آوردن شغلی ایده‌ال فراهم نمایند.

از آنجایی که روز به روز بر تعداد متقاضیان مهاجرت تحصیلی افزوده می‌شود، نیاز به وجود موسسات اعزام دانشجو نیز بیشتر از قبل احساس می‌شود.

ضرورت وجود موسسه اعزام دانشجو

  • مشاوره با کارشناسان موسسات اعزام دانشجو از ضروری‌ترین بخشهای مهاجرت تحصیلی به‌شمار می‌رود. در بسیاری از مواقع متقاضیان اطلاعات کافی یا زمان مناسب برای مهاجرت تحصیلی را در اختیار ندارند. در این مواقع کارشناسان با معرفی مسیرهای مختلف و مدارک مورد نیاز، کار را ‌ آسان‌تر می‌کنند.
  • برخی از افراد رویای مهاجرت تحصیلی را در سر می‌پرورانند، اما از جسارت و اعتماد به نفس کافی برای گام برداشتن در این حوزه برخوردار نیستند. در این مواقع کارشناسان با جهت دادن به علاقمندی‌های متقاضیان، آنها را در بهترین مسیر  سوق می‌دهند.
  • در برخی از مواقع متقاضیان از موانع قانونی و فنی که شاید در میان مسیر باآن مواجه شوند، اطلاعات کافی ندارند. در این شرایط لازم است تا با کارشناسان مجموعه‌های اعزام دانشجو مشورت کنند و با استفاده‌از دانش کارشناسان از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نمایند.
  • علاوه بر موارد گفته شده، در موسسات اعزام دانشجو به متقاضیان کمک می‌شود تا فرم‌های مهاجرتی را به درستی تکمیل نمایند، در مورد چگونگی پرداخت هزینه‌ها و عوارض دولتی اطلاعات به دست آورند و با سازمان‌های موثر مهاجرتی در کشور خود و کشور مقصد آشنا شوند.

بدون شک تمامی موارد گفته شده، از جزئیات و ریزه کاری‌های مختلفی برخوردار است . در برخی از مواقع متقاضیان علاقه‌ای به واگذاری پروسه مراحل کاری به موسسات اعزام دانشجو ندارند. در نتیجه به دلیل نداشتن تجربه کافی در این زمینه روند به سرانجام رسیدن کار به تعویق می افتد به همین دلیل ما به تمامی افراد علاقمند به مهاجرت تحصیلی پیشنهاد می‌دهیم تا پیش از هر اقدامی از افراد مطلع و متخصص در این حوزه راهنمایی بگیرند.

برای اخذ مجوز موسسه اعزام دانشجو چه مدارکی لازم است؟

موسسات اعزام دانشجوی زیادی در کشور مشغول به فعالیت هستند. اگر شما هم جزو افراد علاقمند به تاسیس موسسه اعزام دانشجو هستید، باید در نخستین گام شرایط اولیه را بررسی نمایید. مرجع رسمی صدور مجوز در این زمینه سازمان امور دانشجویان است صدور مجوز فعالیت و نظارت بر موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشوردر کار گروهی صورت می گیرد که در سال 1382 با تصویب هیات دولت ایجاد شده است و وزارتخانه های علوم، دادگستری،فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اطلاعات و امور خارجه در آن عضویت دارند.  این موسسات باید بر اساس آیین نامه، دستور العمل و منشور اخلاقی فعالیت کنند و تمدید اعتبار مجوزها هر ساله بررسی می شود و اگر خلافی اتفاق افتاده باشد تذکر داده می شود و در صورت تکرار، مجوز تمدید نمی شود.

شرایط عمومی‌: الف ـ تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران ب ـ حسن شهرت‌. پ ـ عدم وجود سوء پیشینه کیفری مؤثر. ت ـ دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت از آن برای متقاضیان ذکور. ث ـ عدم اعتیاد به مواد مخدر با تأیید مراجع ذی‌صلاح‌. ج ـ داشتن حداقل سی (۳۰) سال سن‌. چ ـ تأهل‌. ۲ـ شرایط اختصاصی‌: الف ـ داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی یا معادل آن . ب ـ دارا بودن توانایی لازم برای انجام وظایف و امور مربوط‌. پ ـ آشنایی نسبی با حداقل یکی از زبانهای بین‌المللی‌. ت ـ آشنایی و سابقه کار در امور فرهنگی‌، آموزشی یا خدمات دانشجویی‌.تنها بخشی از موارد ضروری  و اولیه برای اخذ مجوز موسسه اعزام دانشجو به شمار می‌رود.

در صورتی که علاقمند به تاسیس چنین موسسه‌ای هستید، حتما با افراد مجرب در این حوزه مشورت نمایید تا به خوبی با جزئیات و لازمه‌های اولیه این تصمیم آشنا شوید.

نکته مهم: هرساله تعداد بسیاری از موسسات آموزشی غیر مجاز در زمینه اعزام دانشجو توسط مراجع ذیربط پلمپ و تعطیل می شوند صرفا مؤسساتی که دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستندمجاز به فعالیت در این زمینه هستند که اسامی این نوع مؤسسات در سایت این اداره کل به آدرس Scholarship.Saorg.ir در دسترس عموم می باشد

موسسه اندیشه آسیا، همراه شما

افرادی که علاقمند به تاسیس موسسه اعزام دانشجو هستند، باید به خوبی بر شرایط عمومی و اختصاصی تاسیس چنین موسساتی واقف باشند مجموعه مشاورین اندیشه آسیا با داشتن کارشناسانی متبحر و باتجربه اطلاعات کافی و مناسبی را به موسسین ارائه خواهدداد.

 

مجموعه اندیشه آسیا درتمامی مراحل راه‌اندازی موسسه با متقاضی تاسیس همراه خواهدبود. از همین رو به تمامی افرادی که قصد تاسیس موسسه اعزام دانشجو را دارند، اما نمی‌دانند که کار خود را از کجا شروع کنند، توصیه می‌شود تا با کارشناسان اندیشه آسیا مشورت نمایند. فقط کافیست تا با شماره تلفن 88906532-021 تماس حاصل فرمایید و  از کارشناسان این مجموعه بخواهید تا در خصوص تاسیس موسسه اعزام دانشجو شما را راهنمایی نمایند. با ما تماس بگیرید

مجوز آموزشگاه مجازی

آخرین پروژه های انجام شدهفهرست پروژه های سال 99
آموزشگاه بورس خانه سرمایه
موسسه فن بیان بیشتر از یکنفر
آموزشگاه سینمایی امین زندگانی
آموزشگاه سینمایی شهر صدای پارسیان
آموزشگاه بازاریابی دکتر یحیی علوی
آموزشگاه موسیقی نی ریز
آموزشگاه زبان رنگین کمان
آموزشگاه زبان قاصدک سپید
آموزشگاه زبان یارا
آموزشگاه مالی رادین حساب

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد
آموزشگاه زبان کودکان برتر
آموزشگاه زبان رنگین کمان
آموزشگاه زبان آتیه سازان
آموزشگاه زبان گات
آموزشگاه تخصصی ریاضیات ویژن

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *