اخذ مجوز آموزشگاه کوچینگ

12 دیدگاه
اخذ مجوز آموزشگاه کوچینگ

در صورت داشتن توانمندی‌های شخصی می‌توان با اخذ مجوز آموزشگاه کوچینگ به تمامی افراد کمک کرد تا در بستری که در حال حرکت هستند، با سرعت بیشتری رشد کنند. تا به حال فردی را دیده اید که از جایی که در آن قرار گرفته است، راضی باشد  و تمایلی به پیشرفت، افزایش درآمد، ارتقای ویژگی‌های شخصیتی و.. نداشته باشد؟ عموما انسان‌ها میل به پیشرفت و حرکت به سمت جلو دارند. حتی افراد موفق جهان مثل: فوتبالیست‌ها، بسکتبالیست‌ها، دانشمندان و… نیز به دنبال بهبود عملکرد خود در هر ساعت و هر لحظه هستند. شناخت دقیق نقاط قوت و ضعف انسان‌ها به آنها کمک می‌کند تا راحت‌تر در مسیر پیشرفت حرکت کنند.

حالا در این میان موضوعی مهم مطرح است. برخی از افراد تصور می‌کنند که خودشان می‌توانند با مطالعه بیشتر یا حتی تمرکز دقیق‌تر و فقط با استناد به دانسته‌های قبلی در مسیر پیشرفت حرکت داشته باشند. به نظر شما چنین باوری درست است؟ اگر صحیح است پس چرا در اغلب مواقع هیچ گونه پیشرفتی رخ نمی‌دهد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که لازمه پیشرفت برای هر انسانی وجود یک مربی کارکشته است. افراد موفق جهان نیز وجود مربی را لازمه پیشرفت می‌دانند. مربی تا اخرین نفس و تا لحظه رسیدن به سکوی موفقیت در کنار شاگردانش حضور خواهد داشت و  در تمامی مراحل تلاش، به آنها بازخورد می‌دهد.

از زمانی که بیل گیتس در خصوص اهمیت وجود مربی در کنار انسان‌ها صحبت کرد، نگاه‌ها به طرز عجیبی به سمت مفهوم کوچینگ حرکت کرد. به طوری که در حال حاضر اغلب بیزینس‌های معتبر و سازمان‌ها به مفهوم کوچینگ توجه دارند و باید گفت خوشبختانه فرهنگ سازی خوبی در این عرصه در حال شکل گیری است.

آشنایی بیشتر با کوچینگ

حتما تا کنون زیاد شنیده‌اید که باید در زمان حال زندگی کرد و نباید درگیر گذشته و آینده شد. کوچینگ به این اصل مهم توجه ویژه‌ای دارد. در واقع در کوچینگ به دنبال ساخت آینده‌ای زیبا یا فکر کردن به گذشته نیستیم، در تلاشیم تا با توجه به پتانسیل‌های فردی افراد، عملکرد آنها را در زمان حال به میزان قابل توجهی افزایش دهیم.

تا به حال خودتان یا اطرافیان نارضایتی از خود را تجربه کرده‌اید؟ اینکه تصور کنید علی رغم داشتن توانمندی‌های متعدد، در جایگاه درستی قرار نگرفته‌اید؟ یا اینکه می‌توانستید موفق‌تر باشید یا مدتی است که در حال درجا زدن هستید؟ کوچ یا همان مربی به شما کمک می‌کند تا از این سردرگمی بیرون بیایید.

البته که شاید تصور کنید که مربی فقط می‌تواند در عرصه ورزش به افراد کمک کند! در صورتی که در سال‌های اخیر انقلاب بزرگی در مفهوم کوچ و مربی شکل گرفته است. حالا مربی در لایه‌های مختلف زندگی انسان‌ها ورود کرده است و افراد به خوبی درک کرده‌اند که برای بهبود بخشیدن به بخش‌های مختلف زندگی خود به کمک گرفتن از یک مربی با تجربه نیاز دارند. در حال حاضر افراد از مربی در سلامت، تجارت، آموزش، ارتباط، زندگی و… کمک می‌گیرند.

اخذ مجوز آموزشگاه کوچینگ (تاسیس آموزشگاه کوچینگ)

با آموزش‌های کوچینگ می‌توان افکار انسان‌ها را نظم بخشید و آنها را به سمت کسب موفقیت‌های بهتر و بیشتر راهنمایی کرد.

انواع تعاریف کوچینگ

حالا که به طور کلی با مفهوم کوچینگ آشنا شدید، بهتر است نگاهی هم به انواع تعاریف آن داشته باشید. به این ترتیب این مفهوم برای شما بسیار قابل درک‌تر خواهد شد.

 • کوچینگ به افراد کمک می‌کند تا در مسیر ایده‌ال حرکت کنند. چه بسا لازم باشد باید برای این حرکت بهایی مثل تغییر آرزوهای خود را بپردازند. در واقع شاید لازم باشد آرزوهای خود را با عملکردشان همسو کنند.
 • کوچینگ را می‌توان به عنوان یک حامی دائم شناخت. در واقع با وجود کوچینگ می‌توان از افراد سازمان‌ها و مجموعه‌های کاری شخصیتی ایده آل ساخت.
 • افرادی که با کوچینگ سر و کار دارند، از توان بالاتری برای پرورش تحولات تازه در درون خود برخوردار هستند. ضمن اینکه با گذشت زمان از قدرت تصمیم گیری بهتر و خودآگاهی بیشتری برخوردار می‌شوند.

اهمیت اخذ مجوز آموزشگاه کوچینگ

باید اعتراف کرد هر روز که بیشتر از قبل با تکنولوژی و پیچیدگی‌های ارتباطی مواجه می‌شویم، نیاز به استفاده از تکنیک‌های تازه‌ای مثل کوچینگ بیشتر احساس می‌شود. این روزها الزام استفاده از کوچینگ در سازمان‌های خدماتی که برای ارائه خدمات به نیروهای شاد و با اعتماد به نفس نیاز دارند، بیش از سایر مجموعه‌ها احساس می‌شود. جالب است بدانید بر طبق آخرین آمار به‌دست آمده در مجموعه‌هایی که مدیران توجه ویژه‌ای به مفهوم کوچینگ دارند، خروج کارمندان از مجموعه‌های کاری بسیار پایین‌تر است.

این روزها می‌توان با توجه به درون انسان‌ها و ایجاد انگیزه در آنها مسیر کسب موفقیت های تازه را هموار کرد. همانطور که حتما تا کنون متوجه شده‌اید، برای کوچینگ باید بسیار حرفه‌ای عمل کرد. در واقع برای بهبود عملکرد سازمان‌ها و  ارتقای روحیات افراد باید از افرادی ماهر و متخصص کمک گرفت. این موضوعی است که مجموعه‌های بزرگ به خوبی درک کرده‌اند. به همین خاطر است که در سال‌های اخیر توجه سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر بیش از گذشته به سمت آموزشگاه‌های معتبر کوچینگ جلب شده است.

قطعا وجود آموزشگاه‌های کوچینگ که زیر نظر قانون و بر طبق استانداردهای تعیین شده مرجع صادر کننده مجوز کار می‌کنند،  موجب جلب اعتماد بیشتر مخاطب برای حاصل شدن بهترین نتیجه می‌شود. به همین دلیل است به تمامی افرادی که از دانش و تخصص کافی برای فعالیت در عرصه کوچینگ برخوردار هستند، توصیه می‌شود تا از همان ابتدای راه با اخذ مجوز آموزشگاه کوچینگ فعالیت خود را منسجم و حرفه‌ای آغاز نمایند.

از سوی دیگر آموزش دیدن در آموزشگاههای کوچینگ برای کارآموزان و علاقه‌مندان نیز بسیار مفید است. زیرا در آموزشگاه‌هایی که زیر نظر یک مرجع رسمی فعالیت دارند، تمامی آموزش‌ها همگام با استانداردهای جهانی است. در نهایت دوره آموزشی نیز مدرکی معتبر به شرکت کنندگان ارائه می‌شود. به این ترتیب افراد می‌توانند پس از پایان دوره امکان تدریس در آموزشگاه‌های آزاد داشته باشند، کارت مربی دریافت کنند، در دانشگاه‌ها ادامه تحصیل دهند، از وام خود اشتغالی استفاده کنند و… .

مزایای کوچینگ در یک نگاه

 • ارتقای فرهنگ یادگیری
 • ارتقای فرهنگ رقابت سالم بین افراد
 • ایجاد ارتباطات شایسته
 • ایجاد تعامل بهتر
 • بهبود همکاری‌ها
 • کسب تجارب تازه و ایده‌آل
 • یادگیری موثر
 • ایجاد سطح عمقی‌تری از یادگیری در افراد
 • افزایش بهره‌وری
 • تسریع عملکرد افراد
 • و…
تاسیس آموزشگاه کوچینگ

مجموعه مشاورین اندیشه آسیا به علاقه‌مندان کمک می‌کند تا فرایند اخذ مجوز آموزشگاه کوچینگ را به راحتی پشت سر بگذارند.

چگونگی اخذ مجوز آموزشگاه کوچینگ

مجوز آموزشگاه کوچینگ فقط از یکی از مراجع رسمی در کشور قابل اخذ می باشد افرادی که علاقه‌مند به تاسیس آموزشگاه کوچینگ هستند، باید چندین روال الکترونیکی و غیر الکترونیکی را پشت سر بگذارند تا در نهایت بتوانند به هدف خود جامه عمل بپوشانند.

به منظور اخذ پروانه فعالیت برای راه اندازی آموزشگاه کوچینگ، متقاضی تاسیس باید شرایط عمومی و اولیه‌ای داشته باشد که در ادامه به آنها شاره می‌کنیم:

 • اعتقاد داشتن به دین اسلام یا سایر ادیان معتبر و شناخته شده در قانون کشور
 • داشتن تابعیت ایرانی
 • داشتن کارت پایان خدمت
 • داشتن صلاحیت اخلاقی، اقتصادی و سیاسی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم اعتیاد به قرص‌های روانگردان
 • توانایی تامین مکانی برای آموزشگاه (متشکل از فضای عمومی، آموزشی و کارگاهی)
 • عدم وابستگی و اشتغال به سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی
 • و…

ویژگی‌های ساختمان آموزشگاه

 • متقاضی تاسیس باید بتواند ساختمانی را برای آموزشگاه تامین کند که در بخش کارگاهی  و آموزشی آن امکان استقرار حداقل 12 کارآموز وجود داشته باشد.
 • ساختمان اموزشگاه باید دارای مکان عمومی شامل: حیاط، فضای اداری،  نمازخانه، سرویس بهداشتی و… باشد.
 • کاربری آموزشگاه کوچینگ می‌تواند آموزشی، یا اداری باشد.
 • ساختمان اموزشگاه باید دربی مستقل برای رفت و آمد کارآموزان داشته باشد.
 • ساختمان آموزشگاه باید در مالکیت یا اجاره متقاضی تاسیس قرار داشته باشد.
 • و…

تاسیس آموزشگاه کوچینگ همراه با مجموعه مشاورین اندیشه آسیا

افرادی که از توانمندی و مهارت کافی در حوزه کوچینگ برخوردار هستند، می‌توانند فعالیت حرفه‌ای خود را با تاسیس آموزشگاه آغاز نمایند. مجموعه مشاورین اندیشه آسیا به این دسته از افراد کمک می‌کند تا تمامی فرایندهای اداری را به راحتی پشت سر بگذارند و در ادامه مخاطبانی از ارگان‌ها و سازمان‌های بزرگ جذب نمایند. سالهاست که مجموعه مشاورین اندیشه آسیا در تلاش است تا با فرهنگ سازی‌های درست در حوزه یادگیری و آموزش به ساخت ایرانی آباد، مستقل و آزاد کمک کند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ مجوز آموزشگاه کوچینگ یا آشنایی با سایر خدمات مجموعه مشاورین اندیشه آسیا  می‌توانید با شماره تلفن  02188906532  تماس حاصل نمایید.

12 پاسخ به “اخذ مجوز آموزشگاه کوچینگ”

 1. اقای مقدم گفت:

  درود
  برای اخذ مجوز آموزشگاه کوچینگ چه مدرکی لازمه و چه شرایطی داره؟؟؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 2. نیما گفت:

  سلام
  مجوز فوری از کدام سازمان امکان پذیر است؟
  موسسه در حوزه رشد فردی

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 3. رضوانی گفت:

  سلام وقت بخیر ، با مدرک لیسانس روانشناسی و ۲۶ سال سن میتونم این مجوز رو اخذ کنم؟

 4. جواد رهبریان گفت:

  درود
  بنده میخوام فقط در اینستاگرام دوره های کوچینگ رو برگزار کنم الزاما باید مجوز بگیرم؟؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای هر نوع فعالیت آموزشی به شکل آنلاین و یا حضوری می‌بایست مجوزهای لازم اخذ گردد.

 5. محبی گفت:

  درود
  برای گرفتن مجوز آموزشگاه کوچینگ مدرک تحصیلی در چه مقطع و چه رشته هایی قابل پذیرشه؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

 6. آقای رحمتی گفت:

  سلام وقت بخیر
  ایا برای تاسیس اموزشگاه کوچینگ شامل تسهیلات هم میشود؟ شرایط ان چگونه است؟

  • andisheadmin گفت:

   سلام
   کاربر محترم برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *